1.Teknokent – Sanayi ve AR-GE Merkezleri Buluşmaları 06 Ağustos 2019 Salı günü Teknokent Konferans Salonunda gerçekleşti.
Buluşmanın açılış konuşmasını yapan; Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Mahit GÜNEŞ etkinliğin amacını ve KASİAD’ın katkısını dile getirdi.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet UZUN ise “ Müdürlük olarak AR-GE çalışmalarını daima destekliyor, sanayici ile üniversitenin biraraya gelerek çalışmalarından büyük memnuniyet duyuyorum.” dedi. Daha sonra kürsüye davet edilen Yönetim Kurulu Başkanımız Ali ARPASATAN; İş dünyası ile bilim insanlarının bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, KASİAD ile ilgili olarak; “Bilime Teknolojiye ve Gençlere çok önem veriyoruz. Bu amaçla Gençliğe imkan sunabilmek için Genç KASİAD’ı, Eğitime destek olabilmek amacı ile KASİAD Akademiyi, Teknolojiyi yakinen takip edebilmek ve gelişmelerin uzağında kalmamak için Bilgi Teknolojileri grubunu, sizlerle üyelerimizin bir araya gelmesini sağlayan ve bu tür etkinliklere öncülük yapacak olan KASİAD Startup’u kurduk.  Sanayiciler olarak gerek üniversitemizin gerekse AR-GE Merkezlerinin yapmış oldukları çalışmaları yakınen takip ediyor ve destekliyoruz. Temel felsefesi İnsana Yatırım, Geleceğe Yatırım olan KASİAD, bundan böyle Akla Yatırımı daha ön plana alarak gayretlerini sürdürecek ve katma değeri yüksek ürünlerin üretimine katkıda bulunmak için çalışacaktır.” dedi.
Etkinliğe katılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Niyazi CAN ise, “Bu organizasyonu gerçekleştiren Teknokent yöneticilerine desteklerinden dolayı KASİAD’a ve sunumlarını yapacak olan AR-GE Merkezlerine teşekkür” etti.
Üniversite– Sanayi ve Teknokent çalışanlarının ilgi ile izlediği etkinlikte altı firmanın AR-GE yetkililerince çalışmaları hakkında geniş kapsamlı bilgi sunumu gerçekleştirildi.
TR
EN