MATESA Tekstil A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Buket ÇELEBİ “KASİAD Kariyer Kampı 2022” nin katılımcıları ile biraraya gelerek sohbet etti.

Derneğimiz hizmet binasında devam eden “KASİAD Kariyer Kampı 2022” katılımcıları ile bir araya gelerek yaklaşık birbuçuk saat sohbet eden Çelebi; 2000 yılında K.S.Ü. Tekstil Mühendisliği bölümü mezuniyetini takiben, 2005 yılında İşletme Yüksek Lisansını tamamlayarak ülkemizin İlk 500 şirketi arasında yer alan MATESA’da iplik bakım mühendisliği ile başlayan kariyer yolculuğunda üç bant entegre (Denim, Dokuma, Örgü) üretim hattının tamamından sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine nasıl ulaştığını anlattı.

Katılımcılara birçok tavsiyelerde bulunan Çelebi; “Kişilik ve  yetenek envanterlerini çıkartarak kendilerini daha iyi tanımalarını ve buna istinaden başvurdukları pozisyona yerleştirilme şanslarını arttırabileceklerini, çalışma hayatında bulundukları kurumun faydasını öncelikli tutmanın aslında kendi faydalarına sonuçlanacağının bilincinde olmalarını, üst düzey yönetici olmak hayallerinin her kademede çalışarak ve başarı göstererek gerçekleşmesinin mümkün olacağını, kendini geliştirebilme yetisine sahip olanların hayatta pozitif ayrıştığının canlı örneklerinin olduğunu unutmayın.” dedi.   

Konuşmalarını  büyük ilgi ile  takip eden katılımcıların sorularını da yanıtlayan Buket Çelebi birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi ve bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

TR
EN
E-BÜLTEN