Genç nesillere derneğimizi tanıtmak ve mevcut bağlarını geliştirmek amacı ile Genç KASİAD kurulumuz tarafından organize edilen, “Genç KASİAD Akademi” organizasyonu derneğimiz hizmet binasında gerçekleştirildi.

Derneğimiz üyesi firmaların aile bireylerinden 35 kişinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan yönetim kurulu başkanımız Mikail UTLU, derneğimizin kuruluşundan günümüze kadar ki tarihi süreci anlatarak, “Geleceğin sanayicileri olacak olan siz gençlerle biraraya gelmekten son derece memnunum. Böyle bir günde bizleri kırmayarak aramıza katılan Sayın Hanefi ÖKSÜZ başkanıma özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Genç KASİAD hareketinin gelişimi ile ilgili bilgi veren Genç KASİAD kurulu başkanı İsmail DİNÇER ise; “Genç KASİAD’ın oluşumunu sağlayan KASİAD yönetimine teşekkür ediyorum. Biz derneğimizin kuruluşu ile yaşıt değiliz ama kısa zamanda çok yol katetmeye  mecburuz. Bu nedenle birlikteyiz. İnşallah farklı organizasyonlarla sık sık biraraya geleceğiz.” dedi.

“Genç KASİAD Akademi” etkinliğinin konuğu olan danışma kurulu üyemiz ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M.Hanefi ÖKSÜZ; “Bu şehrin sanayisinin geleceği olan gençlerle biraraya gelmekten duyduğum mutluluğu anlatamam. Bu birliktelik için KASİAD yönetimine ve Genç KASİAD kuruluna öncelikle teşekkür ederim. Her konuda kapımı çalarak soracağınız sorularınızı sorabilirsiniz. Bizim önümüzde bu imkanlar yoktu, sizler şanslısınız. Babalarınızın ve dedelerinizin deneyimlerinden istifade etme şansına sahipsiniz.” dedi. Katılımcı gençlerin sorularını da cevaplayan ÖKSÜZ;

- Şehrinizi sevin, asla doğduğunuz yeri  küçümsemeyin.

- Devletin ve demokrasinin kıymetini bilin, böyle güzel bir ülkede yaşadığınız  

   için Allah’a şükredin.

- Hak hukuk ve uyum içerisinde çalışın, en önemlisi dürüst olun.

- Babanızdan size kalacak olan en önemli miras iyi bir isimdir, sizde aynı

  mirası bırakmayı hedefleyin.

- Gerçekleştiremeyeceğiniz hiçbir hayal yok, yeter ki siz çalışın.

- Sanayici uzun mesafeli maraton koşucusu gibidir, devamlı koşmak ve

   yarışmak zorundadır.

- En güzel şey tecrübeleri paylaşmaktır.

- Arkanızda eser bırakmak istiyorsanız, insanlığa faydalı olun.

- Tecrübe çok önemlidir yaşanarak öğrenilir, paylaştıkça güzelleşir.

- Şirketler bu milletin malıdır. Millete hizmet ise ibadettir.

   gibi çeşitli tavsiyelerde bulundu.

 

TR
EN
E-BÜLTEN