Sosyal Güvenlik Kurumu Kahramanmaraş İl Müdürü Harun AKBALABAN ve beraberindekiler “Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı”(KİGEP) projesi hakkında bilgi vermek amacı ile derneğimizi ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sn. Harun AKBALABAN, SGK İşveren Şefi İbrahim DEMİR ve SGK “KİGEP” Proje Danışmanı Fatma Nur BAYIR tarafından gerçekleştirilen ziyarette öncelikle  Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi amacı ile başlatılmış olan “Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı”(KİGEP) projesi hakkında verilen bilgilerden sonra ülkemiz, şehrimiz ve sosyal güvenlik kurumuyla ilgili çeşitli sorunlara da değinildi. SGK’nın şehrimizdeki faaliyetleriyle ilgili muhtelif bilgiler de  veren Sn. AKBALABAN;  “Sosyal Güvenlik Kurumu’nu herkese tanıtmak, insanlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz ziyaretlerde, toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışmaktayız. Geçmişte olduğu gibi bugünden sonra da bizim için değerli bir kuruluş olan KASİAD’a üye firmalarla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kahramanmaraş’ımız yüksek sosyal güvenlik bilinci ve duyarlılığına sahip bir şehirdir. Hedefimiz sosyal güvenlik bilincinin her vatandaşımızda oluşmasını sağlamaktır. Bu bağlamda, KASİAD üyeleri gibi değerli sanayici ve iş insanlarının katkıları bizim için çok önemlidir.” dedi. 

Yönetim kurulu üyemiz Merve ÇELEBİ ile Genel Sekreterimiz Ahmet GÖRGÜLÜ’nün de hazır bulunduğu ziyaret sonrası  açıklama yapan yönetim kurulu başkanımız Sn. Mikail UTLU ise; “Öncelikle bu nazik ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederim. Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun başlatmış olduğu “Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı” (KİGEP) projesini çok önemsediğimizi ve üyelerimiz ile paylaşacağımızı belirtmek isterim.” dedi.

TR
EN
E-BÜLTEN